Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна інформаційна кампанія, що включає заходи на фінансову тематику для дітей та молоді. Це тиждень, коли у різних країнах світу проходить безліч заходів, уроків, лекцій, воркшопів, майстер-класів, змагань і конкурсів задля підвищення фінансової обізнаності молодого покоління.
"Бережіть себе, бережіть свої гроші!" – це офіційна тема Global Money Week у 2021 році. Використовуйте дану тему, плануючи просвітницькі заходи. Вона наголошує на важливості збереження здоров’я та фінансової стійкості населення в умовах сьогодення.
Для підкреслення актуальності даної теми, будь ласка, у постах в соцмережах додавайте спеціальний хештег #TakeCareOfYourMoney.
Гасло Global Money Week — "Навчайся! Накопичуй! Заробляй!"
Уперше у світі заходи Global Money Week проведені у 2012 році. Відтоді учасниками руху з фінансової просвіти стали понад 40 мільйонів осіб з понад 170 країн.
З 2020 року організатором Global Money Week на глобальному рівні є Міжнародна мережа фінансової освіти при Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD/INFE). Національний банк України – член OECD/INFE та офіційний координатор свята в Україні.
Учасники Global Money Week можуть проводити заходи з фінансової обізнаності для дітей та молоді самостійно, на базі свого навчального закладу. Також можна долучитися разом із школярами та студентами до заходів, що організовують інші установи. Вітається поєднання обох форматів святкування.
Найенергійніші учасники зможуть потрапити до рейтингу Топ-10 найактивніших шкіл та Топ-10 найактивніших закладів вищої освіти під час святкування Global Money Week в Україні.
Учасники міжнародної інформаційної кампанії Global Money Week повинні проводити заходи для дітей і молоді на некомерційній основі.
до 9 березня 2021 року
завантажити навчальні матеріали та ознайомитися з ідеями заходів
онлайн
до 2 квітня 2021 року
Заповнити форму Заходи НБУ для школярів Заходи НБУ для студентів Подати звіт
Вчителі, викладачі, методисти, вихователі, студенти, співробітники фінансових установ, волонтери
Заплануйте та проведіть заходи з фінансової грамотності під час Global Money Week
Розкажіть про проведені заходи у Facebook або Instagram під час Global Money Week. Доповніть свою розповідь фотографіями та/або відеороликами. Обов’язково поставте хештеги
До 2 квітня заповніть звіт
Усі тренери фінансової грамотності, які надішлють Національному банку звіт про проведені заходи, отримають іменні сертифікати тренерів Global Money Week 2021.
Топ-5 найактивніших та найкреативніших тренерів з фінансової грамотності будуть нагороджені цікавими призами.
Вікова категорія
Презентація "Основи фінансового планування та заощадження коштів"
Кейс "Магія складних відсотків, або Як я став мільйонером"
Онлайн-ігри з фінансової грамотності на ігровій платформі Kahoot!
Використання однакової символіки представниками різних країн є особливістю святкування Global Money Week.
Розміщуйте офіційний логотип Global Money Week на оголошеннях, плакатах, презентаціях та інших матеріалах під час просвітницьких заходів.
Класичні логотипи
Логотипи з кольоровим фоном
Дотримуйтесь наступних правил при використанні логотипу Global Money Week:
Під час онлайн заходів створюйте святковий настрій за допомогою віртуальних фонів Global Money Week.
Фони Zoom
Фони Google Meet
У 2021 році міжнародна кампанія з підвищення фінансової обізнаності дітей та молоді "Всесвітній тиждень грошей" (Global Money Weeek 2021) тривала два тижні в Україні: з 15 до 28 березня. Ключова тема заходів – "Бережіть себе, бережіть свої гроші".
Національний банк України як член Міжнародної мережі фінансової освіти при Організації економічного співробітництва та розвитку та член міжнародної робочої групи Global Money Week здійснював координацію кампанії GMW 2021 на національному рівні.
Партнерами Національного банку з організації заходів на честь Всесвітнього тижня грошей 2021 стали Міністерство освіти і науки України та Проект USAID "Трансформація фінансового сектору".
До проведення Всесвітнього тижня грошей 2021 в Україні долучилася 291 установа. Це вдвічі більше, ніж у 2019 році.
Найчисельніша група учасників – 253 освітніх закладів, зокрема:
120 шкіл, 1 заклад дошкільної освіти та 1 школа мистецтв;
68 закладів вищої освіти;
55 закладів фахової передвищої освіти та 8 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Якщо порівняти з 2019 роком, до просвітницької кампанії "Всесвітній тиждень грошей 2021" приєдналось удвічі більше освітніх закладів – представники всіх регіонів України. Найбільша кількість освітніх закладів – з міста Києва, Дніпропетровської, Тернопільської та Харківської областей.
Також у заходах на честь Всесвітнього тижня грошей взяли участь представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, волонтери Представництва Корпусу миру США в Україні, співробітники банків і страхових компаній, представники громадських організацій та місцевого бізнесу.
На честь Global Money Week 2021 в Україні проведено понад 1 550 заходів, учасниками яких стали понад 40 000 тисяч школярів і студентів з усіх областей України. З огляду на карантинні обмеження, спричинені пандемією Covid-19, переважна кількість заходів відбулась в онлайн-форматі.
Непряме охоплення кампанії – 250 000 переглядів публікацій на офіційних інформаційних каналах Національного банку, Інтернет-ресурсах партнерів та учасників кампанії.
Національний банк у партнерстві з Проектом USAID "Трансформація фінансового сектору" ініціював 40 онлайн-заходів, з них:
Уперше в межах кампанії Global Money Week реалізований захід у співпраці з Центральною бібліотекою імені Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва – онлайн-зустріч молодших школярів з автором дитячої книги про економіку та фінанси "Котономіка, або Як коти економіку будували" Олексієм Геращенком.
Також під час GMW 2021 Національний банк реалізував проєкт "Амбасадори фінансової грамотності". Мета якого – запропонувати альтернативний захід традиційному Дню відкритих дверей в НБУ, до якого на волонтерських засадах долучались представники різних департаментів центрального банку. У підсумку проведені 24 уроки для понад 530 школярів у 12 закладах освіти Волинської, Київської, Полтавської, Харківської областей та м. Києва.
Попри карантинні обмеження, дистанційний формат святкування Global Money Week 2021 сприяв появі нових видів заходів, у яких одночасно брали участь школярі й студенти з усіх регіонів країни.
Щиро дякуємо всім учасникам кампанії Global Money Week 2021 за активну участь! Підвищення фінансової обізнаності населення – один із пріоритетів діяльності Національного банку України. Слідкуйте за новинами про заходи у сфері фінансової обізнаності на офіційному сайті НБУ та сторінці Financial Literacy Ukraine.