В умовах змінного ландшафту світової економіки полісімейкери й економісти постійно розмірковують над складною динамікою розвитку центральних банків. У часи важких криз і значних шоків до цього питання прикута особлива увага, оскільки традиційні засади політики стикаються з новими викликами і перешкодами. Це стимулює центральні банки адаптувати свою політику і вдосконалювати свій аналітичний інструментарій.
Перед світом постала нова реальність, позначена викликами постпандемічного відновлення, російською повномасштабною агресією проти України та іншими структурними зсувами у глобальному середовищі. Постає питання, як центральні банки мають маневрувати в цьому мінливому ландшафті, не підважуючи свою незалежність і зберігаючи довіру до себе.
VIII Щорічна дослідницька конференція, організована спільно Національним банком України і Національним банком Польщі за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» та Міжнародного валютного фонду, дослідить особливості діяльності центральних банків у часи великих шоків і надзвичайної невизначеності. Буде охоплено широке коло тем: від роздумів про засади монетарної політики і фінансову стабільність до післявоєнного відновлення, санкцій і переходу до стійких практик в діяльності центрального банку.
Гіта Гопінат, Перша заступниця Директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду, і Френк Сметс, член Консультативної ради Виконавчої ради Європейського центрального банку, підтвердили свою участь як ключові доповідачі.
Дводенний захід відбудеться 20-21 червня 2024 року в гібридному форматі в Києві.
Проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» (IBR)
Проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» (IBR) - це п’ятирічна програма, яка впроваджується компанією DAI Global, підтримує системні зміни в економіці України і збільшує пропозицію фінансування, доступного для українського бізнесу. Проєкт IBR має на меті трансформувати фінансовий сектор країни у добре функціонуючий і конкурентний ринок, який відповідає стандартам Європейського Союзу і є інтегрованим у міжнародні фінансові системи, водночас безпосередньо надаючи фінансування підприємствам для забезпечення сталого економічного зростання в Україні. Для отримання додаткової інформації про діяльність Проєкту IBR відвідайте сторінку у Фейсбуці: www.facebook.com/IBRUAproject
Міжнародний валютний фонд
Україна стала членом Міжнародного валютного фонду (МВФ) у 1992 році. Основні напрями співпраці України та Національного банку з МВФ – співпраця за програмами підтримки платіжного балансу (stand-by та механізм розширеного фінансування), щорічні консультації в межах статті IV Статей Угоди Міжнародного валютного фонду, технічна допомога, а також реалізація іншої діяльності в межах членства.
Міжнародний валютний фонд підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення росії. У березні 2022 року в межах інструменту екстреного фінансування Rapid Financing Instrument (RFI) Україна отримала 1,4 млрд дол. США. У жовтні МВФ надав додаткову підтримку обсягом 1,3 млрд дол. США завдяки розширенню RFI для країн, що постраждали від продовольчої кризи, викликаної повномасштабним нападом росії на Україну. 31 березня 2024 року МВФ затвердив чотирирічну програму для України "Механізм розширеного фінансування" (The Extended Fund Facility, EFF) обсягом 11,6 млрд СПЗ, що становить близько 15,6 млрд дол. США.
З 2016 року МВФ підтримує Щорічну дослідницьку конференцію, організаторами якої є Національний банк України спільно з Національним банком Польщі.
У попередніх коференціях взяли участь такі спікери-представники МВФ: Антоніо Спілімберго, Крістофер Ерцег, Давіде Фурчері, Еспер Лінде, Моріс Обстфельд, Джонатан Острі та Ольга Станкова.
Детальніша інформація за посиланням