Національний банк України та Національний банк Польщі оголошують про проведення IX Щорічної дослідницької конференції «Економічна та фінансова інтеграція у світі збурень та фрагментації».
Цей захід високого рівня має на меті зібрати дослідників, творців політики та практиків для обговорення можливостей і викликів економічної та фінансової інтеграції в глобальному середовищі, що стає все більш волатильним.
На тлі посилення геополітичних та економічних потрясінь, насамперед повномасштабного вторгнення росії в Україну, питання інтеграції стало актуальнішим, ніж будь-коли. Зростаюча глобальна фрагментація підкреслює необхідність переоцінки механізмів і наслідків фінансової та економічної інтеграції як для світової економіки, так і для окремих країн.
Під час цьогорічного заходу будуть представлені ключові доповіді від:
Їхні міркування дадуть змогу поглянути з іншого ракурсу на еволюцію ландшафту глобальної інтеграції в епоху зростаючої невизначеності.
Щорічна конференція триватиме два дні:
Щоб долучитися до віртуальної участі, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням.
GIZ
Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH – це державна організація Федеративної Республіки Німеччина, яка діє від імені уряду Німеччини та Європейської Комісії у близько 120 країнах світу та реалізує проєкти міжнародної технічної допомоги в різних секторах. GIZ підтримує Україну з 1993 року. З 2009 року має офіс у Києві та працює по всій країні. Робота GIZ в Україні здійснюється від імені п'яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС) та різних інших інституцій і співзасновників. Основними напрямами є: «Належне управління», «Стійке суспільство, економічний розвиток» та «Енергетика та пом'якшення наслідків зміни клімату».
Програма міжнародного співробітництва ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») фінансується урядом Німеччини та реалізується GIZ від імені Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Ця Програма спрямована на створення кращих умов для розвитку українських малих та середніх підприємств (МСП), підтримку інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого та послідовного економічного зростання. Для досягнення цих цілей команда Програми надає консультаційну підтримку своєму політичному партнеру – Міністерству економіки України у впровадженні положень Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, розробці Національної експортної стратегії, Національної стратегії інтелектуальної власності та Національної стратегії стандартизації. У цьому контексті питання покращення доступу МСП до фінансових послуг, включаючи гранти та позики, отримало значну увагу.
Зосереджуючись на реформуванні фінансового сектору, а також на доступі до фінансування, Програма тісно співпрацює з Національним банком України, Експортно-кредитним агентством, Фондом розвитку підприємництва, банківськими асоціаціями та кількома фінансовими установами. Подальший розвиток та трансформація фінансового сектору України на шляху до вступу до ЄС, таким чином, відіграє вирішальну роль, наприклад, у подальшому впровадженні стандартів та регуляторних вимог. Крім того, нова Програма STEP-IN-2-EU, яка буде реалізована GIZ протягом наступних трьох років, спрямована на вирішення цих викликів українського фінансового сектору – з огляду як на стабільність фінансового сектору, так і на покращення фінансової інклюзії малих та середніх підприємств.
Для отримання додаткової інформації про діяльність Програми відвідайте сторінку: https://www.giz.de/en/worldwide/138491.html
Міжнародний валютний фонд
Україна стала членом Міжнародного валютного фонду (МВФ) у 1992 році. Основні напрями співпраці України та Національного банку з МВФ – співпраця за програмами підтримки платіжного балансу (stand-by та механізм розширеного фінансування), щорічні консультації в межах статті IV Статей Угоди Міжнародного валютного фонду, технічна допомога, а також реалізація іншої діяльності в межах членства.
Міжнародний валютний фонд підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення росії. У березні 2022 року в межах інструменту екстреного фінансування Rapid Financing Instrument (RFI) Україна отримала 1,4 млрд дол. США. У жовтні МВФ надав додаткову підтримку обсягом 1,3 млрд дол. США завдяки розширенню RFI для країн, що постраждали від продовольчої кризи, викликаної повномасштабним нападом росії на Україну. 31 березня 2024 року МВФ затвердив чотирирічну програму для України "Механізм розширеного фінансування" (The Extended Fund Facility, EFF) обсягом 11,6 млрд СПЗ, що становить близько 15,6 млрд дол. США.
З 2016 року МВФ підтримує Щорічну дослідницьку конференцію, організаторами якої є Національний банк України спільно з Національним банком Польщі.
У попередніх конференціях взяли участь такі спікери-представники МВФ: Гіта Гопінат, яка торік виступила з ключовою доповіддю, а також Крістофер Ерцег, Даміен Капель, Еспер Лінде, Моріс Обстфельд, Джонатан Острі, Ума Рамакрішнан, Владислав Рашкован, Антоніо Спілімберго, Ольга Станкова та Давіде Фурчері.
Детальніша інформація за посиланням